Pomozite u smanjenju količine plastičnog otpada na plaži Sakarun

Fotografije plastičnog otpada na plaži Sakarun (Dugi otok) možete poslati na info@natura-jadera.hr

Javna ustanova za upravljanje zaštićenim dijelovima prirode na području Zadarske županije Natura Jadera poziva vas da joj pomognete u smanjenju količine plastičnog otpada na plaži Sakarun na Dugom otoku.

„Ukoliko se ovih dana nađete na plaži Sakarun, pozivamo vas da nam pošaljete fotografije plaže, kako bi se mogla napraviti usporedba satelitskih snimaka i fotografija s terena te razviti što bolja metodologija praćenja stanja otpada“, pozivaju iz JU Natura Jadera.

Uz fotografije plastičnog otpada na plaži poželjno je dostaviti sljedeće informacije:

  • točnu lokaciju identificiranog plastičnog otpada i
  • datum identifikacije.

Svoje fotografije možete poslati na info@natura-jadera.hr.

  • Naslovna fotografija: JU za upravljanje zaštićenim dijelovima prirode na području Zadarske županije Natura Jadera prošle je godine u svibnju organizirala čišćenje plaže Sakarun s učenicima i profesorima Srednje škole Gračac © Mihovil Mijolović | JU Natura Jadera

VEZANE VIJESTI

Projekt „Drava LIFE“: Novi život za Dravu

Bili smo dio male ekipe novinara koja je imala jedinstvenu priliku zaploviti Dravom s članovima tima Drava LIFE projekta kroz dvije županije, Međimursku i Koprivničko-križevačku, uz granicu Hrvatske i Mađarske. Krenuli smo iz Donje Dubrave u Međimurju, a nakon kratkog osvježenja našu četverosatnu vožnju čamcem puni dojmova završili smo u blizini Repaša u Općini Molve u Koprivničko-križevačkoj županiji.

Obnovom močvara čuvamo prijeko potrebne izvore vode

Gledan iz svemira, naš planet je plava kugla prepuna vode. No, svega je djelić ukupne vode na planetu iskoristiv za naš opstanak. Na Svjetski dan močvara i drugih vlažnih staništa WWF Adria upozorava na važnost njihovog očuvanja i obnove kako bi sačuvali izvore slatke vode i budućnost svih nas.

Pronađene dvije nove žive jedinke plemenite periske!

Ovaj impozantni školjkaš na udaru je masovnog pomora već više od osam godina u Sredozemnom moru te pet godina u Jadranskom moru. Unatoč velikim naporima brojnih stručnjaka da se vrsta očuva, ona je i dalje kritično ugrožena. Stoga ne čudi da svaka novootkrivena periska budi nadu u svjetliju budućnost ovog endema Sredozemlja – a nada je samo veća kada se radi o dvije jedinke – i to na istom mjestu!

PRIJAVITE SE NA NEWSLETTER